Az orosz energiaügyi miniszter felhívott, hogy segítsünk megoldani az orosz-ukrán viták miatt kialakult transznyitsztriai gázválságot, és ezután került a képbe a magyar tulajdonosi hátterű, svájci székhelyű MET – árulta el egy pénteki sajtótájékoztatón Szijjártó Péter.
Az új amerikai pénzügyminiszterrel, Scott Bessenttel való tárgyalása előtt élő Facebook-videóban jelentkezett be szerdán Washingtonból Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter. Ebben reményének adott hangot, hogy meg tudnak majd állapodni a kettős adóztatás elkerüléséről szóló egyezményt célzó tárgyalások megkezdéséről. Jelezte, hogy szóba hozza majd a paksi projektet, valamint az orosz gáz kifizetéséhez, továbbá a magyar-szerb olajvezetékhez kapcsolódó amerikai szankciók visszavonásának, továbbá Rogán Antal szankciós listára tételének ügyét is.
Erős kihatással lesz Magyarország döntésére az Oroszországgal szembeni szankciókról szóló következő, márciusi szavazásnál, hogy az Európai Bizottság be tudja-e tartani a napokban tett ígéreteit – hangsúlyozta Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter pénteken Madridban.
"Az elmúlt napokban folytatott hosszas tárgyalások után ma az Európai Bizottságtól Magyarország megkapta azokat a garanciákat, amelyek nélkülözhetetlenek az energiabiztonságunk jövője szempontjából", ezért az oroszellenes szankciók meghosszabbításáról "a mi szavazatunk is végül nem a vétó volt" – jelezte a mai külügyi tanácsülés után Brüsszelből közvetített sajtótájékoztatóján Szijjártó Péter. A magyar külgazdasági és külügyminiszter "óriási sikernek" nevezte a most elért eredményt, amely szavai szerint azt jelenti, hogy "a Bizottság kénytelen volt lépéseket tenni", hogy garantálja a magyar energiaellátás biztonságát. A magyar tárcavezető név említése nélkül két témában keményen bírálta Horvátországot, és jelezte, hogy egyedi döntéssel továbbra is beengedi a georgiai szolgálati és diplomata útlevéllel érkezőket Magyarország területére.
Kína és Magyarország két digitális fizetési technológiai szolgáltatója, a makaói Macau Pass Group Holdings Limited és a magyar Cardnet Csoport ma jelentették be a BRIDGE Projekt létrehozására irányuló stratégiai szövetségüket. Szijjártó Péter, Magyarország külgazdasági és külügyminisztere jelenlétében, a felek ma írták alá Pekingben az erről szóló együttműködési szándéknyilatkozatot.
Óriási csapás az európai gazdaságra és a németországi autóiparra nézve, hogy az Európai Bizottság hamarosan kiegészítő vámot vet ki a Kínából érkező elektromos járművekre - foglalt állást Orbán Viktor miniszterelnök szombaton az X közösségi portálon.
Budapestre látogat ma Andrij Sibiha, Ukrajna külügyminisztere – írja az Ukrainszka Pravda.
"Az ötös blokk nukleáris szigete alatti talajszilárdítási munkálatok eredményesen befejeződtek, így megkezdtük a hatos blokk nukleáris szigetének talajszilárdítását is" – jelentette be hétfői Facebook-posztjában Szijjártó Péter. A külgazdasági és külügyminiszter szerint ezzel a paksi beruházás ismételten fontos mérföldköveken jutott túl, és ennek apropóján ismét telefonon beszélt Alekszej Lihacsovval, a Roszatom vezérigazgatójával, akivel áttekintették a következő hetek menetrendjét.
Átadták kedden a Schneider Electric klímasemlegesen működő új okosgyárát Dunavecsén, ahol középfeszültségű eszközöket fognak előállítani elektromos elosztóberendezésekhez, és 500 új munkahely jött létre.
Felavatta csütörtökön Budapesten a Siemens Energy Kft. új üzemcsarnokát, illetve a képzési központját és a napelemparkját Szijjártó Péter külgazdasági miniszter, és többek között azt hangsúlyozta, hogy a cég kulcszereplője lesz a magyar energiaellátás biztonságának, hiszen elnyerte a Paks II. irányítástechnikai rendszerére kiírt tendert a francia Framatome-mal együtt – derült ki a tárca közleményéből.
Biztonsági és gazdasági téren már jelenleg is rendkívül lényeges a Magyarország és Olaszország közötti együttműködés, az energetikai együttműködés fejlesztése pedig a kapcsolatok újabb dimenzióját fogja jelenteni - közölte Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter szerdán Rómában annak kapcsán, hogy tárgyalt az olasz kollégájával, Antonio Tajanival.
A 2022-es 6,5 milliárd euró után 2023-ban több, mint 13 milliárd eurónyi beruházás érkezett Magyarországra a kormány ösztönzőrendszerén keresztül, ami rekordnak számít, és amihez 2 milliárd eurónyi készpénztámogatást biztosított a kormány – jelentette be csütörtöki Facebook-videójában Szijjártó Péter. Ezek a beruházások összesen 19 ezer munkahelyet hoztak létre, ami szintén rekordnak számít – hangsúlyozta a külgazdasági és külügyminiszter.
A Paks II. atomerőmű leendő 6-os blokkja alól már a talaj felét, mintegy félmillió köbmétert, kitermeltek 5 méteres mélységig, és a 2700 méternyi résfal 40%-a is elkészült már – emelte ki ma Bécsből élőben bejelentkezve Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter, ahol tárgyalt az orosz fővállalkozó Roszatom vezérigazgatójával. Alekszej Lihacsov múlt pénteken Pakson is járt, és az erről kiadott Roszatom-közlemény azt is tartalmazta, hogy az 5-ös blokk alatti első betonöntési munka a minap vázolt 2024 végi céldátum helyett 2025 elejére is elcsúszhat.
Keddi, azaz 2023. június 6-ai hatállyal, lemondott Zombori Dóra (címlapképünkön jobbra), a Külgazdasági és Külügyminisztérium energiabiztonságért felelős helyettes államtitkára – derült ki a legfrissebb Magyar Közlönyből.
A térségben elsőként Magyarországon nyitott cseppfolyósított földgázt (LNG) kínáló töltőállomást a Shell nemzetközi energetikai vállalat, ami hozzá fog járulni a kormány károsanyag-kibocsátáscsökkentési céljainak eléréséhez - közölte Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter csütörtökön Szigetszentmiklóson.
Az orosz vezetékes gázexport az EU-ba a tavalyi 60 milliárd köbméter körülről idén 8-10 milliárd köbméterre zuhanhat és ezt a kiesést helyettesíteni kell valamivel, miközben a kínai gazdasági nyitás elszívhat Európába tartó LNG-szállítmányokat, ráadásul az új LNG-kapacitások volumene is elmarad a kieső orosz vezetékes szállítások volumenétől, ezért „ez a tél nagyon nagy kihívás lesz az energiaellátás kapcsán, és akkor az árakról még nem is beszéltünk” – jelentette ki a 4. Budapest LNG Summit konferencián Szijjártó Péter. A külgazdasági és külügyminiszter az orosz vezetékes szállításokra utalva kijelentette: „A diverzifikáció során sem vagyunk hajlandóak feladni a kapcsolatokat a megbízható szállítókkal, ez semmi esetre sem történhet meg”.
Nagy Márton ismertette a számokat.
Úgy látják, ez korlátozta a szólásszabadságot.
Kis mínuszokat mutatnak a vezető indexek.
Vannak, akik már egy vasat sem kapnak.
Estek a piacok a beszéd hatására.
Nagymamáink receptjével ér el nemzetközi sikereket a magyar márka.
Egyre nő a közvetett veszteség, a tejiparban és a sertéságazatban is jelentősek a fennakadások.